Визнання батьківства

Визнання батьківства картинка

Батьківство – це походження дитини від певного чоловіка.

Якщо дитина народилася в офіційному шлюбі, то це означає, що дитина походить від подружжя. Якщо шлюб не зареєстрований, то батьківство встановлюється за спільною заявою матері й батька дитини. Однак якщо дитина народилася не в шлюбі, трапляються ситуації, коли  встановлювати батьківство доводиться через суд, а отже, потрібна допомога адвоката.

Позовну заяву про визнання батьківства може подати матір дитини, опікун, піклувальник, а також сама дитина, якщо вона досягла 18-річчя. Водночас це право має особа, яка вважає себе батьком дитини.

Суд приймає позовну заяву тільки якщо в Книзі реєстрації народжень є запис, здійснений відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України.

Щоб визнати батьківство суду потрібно надати будь-які докази, що свідчать про походження дитини від певного чоловіка. Це можуть бути докази, що свідчать про спільне проживання чоловіка з матір’ю дитини, ведення спільного побуту до народження дитини, покази свідків про стосунки чоловіка, який має намір визнати себе батьком дитини, з матір’ю дитини, висновок генетичної чи імунологічної експертизи тощо.

Адвокат з сімейного права Олександр Малик допоможе врегулювати спір щодо встановлення батьківства, проаналізує саме вашу ситуацію, порадить оптимальний шлях вирішення конфлікту, представить інтереси в суді, забезпечить професійний юридичний супровід на всіх етапах розгляду справи.

Якщо у вас є запитання,будь ласка, зв'яжіться зі мною

Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна