Адвокат по розірванню шлюбу

Адвокат по розірванню шлюбу

Процес розірвання подружнього зв’язку називається розлученням. Процедура розлучення в Україні відбувається в РАЦСі або через суд.

Якщо у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей та майнових претензій, то розірвати шлюб можна у РАЦСі. У решті випадків ця процедура відбувається в судовому порядку.

Щоб не створювати собі зайвих труднощів, потрібно чітко зрозуміти, як відбувається процес розірвання шлюбу, що, у свою чергу, допоможе уникнути зайвого нервування, зберегти почуття власної гідності, захистити особисті інтереси і права дітей, якщо розлучається пара зі спільними дітьми. І тут вам у пригоді стане адвокат з розлучень.

Найпростіше розлучитися тим подружнім парам, які ухвалили спільне рішення розірвати шлюб, не мають спільних неповнолітніх дітей і дружина не вагітна. Для того, щоб розлучитися, парі  потрібно подати спільну заяву до ДРАЦСу за місцем реєстрації (прописки) чоловіка або дружини. Заява про розлучення складається з двох частин. Кожен з подружжя заповнює свою і додає до неї копію документа, що посвідчує особу. 

За загальним правилом, після подання заяви про розлучення подружжя має й місяць, щоб обдумати своє рішення і протягом цього часу має право відкликати свою заяву. Якщо ж ніхто з подружжя не передумав, то через місяць чоловік та дружина повинні з’явитися до РАЦСу у призначений і зареєструвати факт розірвання шлюбу.

Якщо чоловік та дружина після розірвання шлюбу продовжать жити як одна сім’я, то за заявою заінтересованої особи органи РАЦСу можуть визнати розірвання шлюбу фіктивним.

Іноді в житті трапляється так, що чоловік чи дружина оголошуються безвісти відсутніми. У такому разі другий з подружжя має право розірвати шлюб, і за таких обставин він / вона має право подати заяву про розлучення до органів РАЦСу самостійно.

Складніший процес розлучення, коли в подружжя є спільні неповнолітні діти. У такому разі процес розлучення відбувається тільки через суд. Якщо і чоловік, і дружина виявили взаємну згоду розірвати подружні стосунки, то вони подають до суду спільну заяву про розірвання шлюбу, копії паспортів, копію свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, копію договору «Про виховання і забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків». Без цього договору суд не приймає заяву до розгляду.

Цей договір укладається між подружжям, і він потрібен для того, щоб визначити, з ким буде жити дитина, яким чином буде брати участь у вихованні той з батьків, що житиме окремо від дитини, як батьки будуть утримувати свою дитину після розлучення.

Проте далеко не усім парам вдається мирно домовитися. Часто трапляються випадки, коли один з подружжя проти розлучення, не дає згоди на розлучення, погрожує забрати дитину чи погрожує перешкоджати іншому з подружжя у спілкуванні з дитиною у разі розірвання шлюбу тощо. У такому разі можна ініціювати розлучення через суд.

Суддя дає теж місяць подружжю для того, щоб подумати. Якщо чоловік та дружина не передумали розлучатися, то в призначений день вони мають з’явитися у судове засідання Якщо один з подружжя не з'явився в суд, розлучення відкладається.

Водночас кожен з подружжя має право просити суд надати їм можливість для примирення. Суддя має право задовольнити запит, якщо примирення не суперечить інтересам другого з подружжя або їхньої спільної дитини.

Рішення суду про розірвання шлюбу є єдиним документом, який підтверджує розлучення подружжя. Свідоцтво про розірвання шлюбу вже не видається.

Після розірвання шлюбу змінюється не лише юридичний статус чоловіка й жінки, а й виникають спори щодо розподілу майна, визначення місця проживання дитини, аліментів тощо. Розібратися з усіма цими питаннями вам допоможе адвокат з сімейних спорів у Вінниці Олександр Малик.

 

Які послуги надає адвокат з розлучень?

  • Роз’яснення алгоритму дій у випадку, якщо другий з подружжя не згоден на розірвання шлюбу.
  • Підготовка позовної заяви, юридичний супровід на всіх етапах розгляду справи.
  • Правова допомога з питань поділу майна, призначення чи стягнення аліментів.
  • Консультації з інших питань, що стосуються процедури розлучення.

Публікації

Якщо у вас є запитання,будь ласка, зв'яжіться зі мною

Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна