Адвокат по розірванню шлюбу з іноземцем
Якщо один з подружжя є громадянином іншої держави, то процедура розлучення майже не відрізняється від стандартної процедури розірвання шлюбу громадянами України. Розірвання шлюбу в таких випадках відбувається з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право». А також у справах про розірвання шлюбу застосовується законодавство тієї сторони, громадянами якої є подружжя на момент подачі заяви. Якщо один з подружжя є громадянином однієї країни, а другий – іншої, то застосовується законодавство тієї країни, на території якої проживає подружжя.
Якщо між Україною та державою, громадянином якої один з подружжя, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, то під час процедури розірвання шлюбу застосовуються і його положення. Тому, подаючи заяву про розлучення, бажано дізнатися, чи є такий договір з державою, громадянином якої є один з подружжя, та зважати на його особливості.
Розлучитися з іноземцем можна в органах РАЦСу, подавши спільну заяву про бажання розірвати шлюб, але за умови, що в подружжя немає спільних малолітніх дітей і якщо такий шлюб зареєстровано саме в Україні.
Якщо у подружжя є спільні діти або один з подружжя не бажає розлучатися добровільно, тоді це питання потрібно вирішувати в судовому порядку.
Окрім позовної заяви, суду потрібно надати такі документи, як:
- копії паспортів та ІПН чоловіка та дружини;
- копію свідоцтва про шлюб;
- копії свідоцтва про народження дітей;
- квитанцію про сплату судового збору (судовий збір за подання позовної заяви про розлучення становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
- Водночас позовну заяву про розірвання шлюбу потрібно перекласти мовою тієї держави, громадянином якої є відповідач, а її копію теж додати до пакету документів, які потрібно подати до суду. Важливо те, що переклад позовної заяви має бути нотаріально посвідченим.
Процедура розлучення з іноземцем в Україні завершується видачею свідоцтва про розірвання шлюбу. Однак якщо процедура розлучення відбулася на території іншої держави, то в такому разі юридичний документ про розірвання шлюбу, виданий іноземним органом, не матиме юридичної сили в Україні, а процедура його легалізації залежить від міжнародних домовленостей між Україною та тією країною, у якій розірвано шлюб.
Під час процедури розлучення з іноземцем можуть виникнути труднощі, коли один з подружжя – іноземець – проживає за межами України і місце його проживання невідоме. Адже за загальним правилом позовна заява про розірвання шлюбу за місцем проживання чи місцем знаходження відповідача. У такому разі процедура розлучення матиме певну специфіку. Проте якщо подружжя попередньо домовилося між собою, то справу про розлучення може розглядати суд за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з подружжя.
Розлучення з іноземцем – справа, зазвичай, не проста, і адвокат під час цього процесу стане вашим надійним помічником, який візьме на себе всі труднощі процедури.
Чому вибір адвоката для розірвання шлюбу – це важливо?
Тому що вчасна кваліфікована юридична допомога значно спростить процедуру розлучення, захистить від зайвих переживань та клопотів, зекономить ваш час.
Адвокат з сімейних спорів у Вінниці Олександр Малик має досвід роботи у судових процесах щодо розлучень українців з громадянами іноземних держав і комплексно займається процедурою розлучення, а саме:
- надає фахові консультації;
- готує позови та інші процесуальні документи;
- бере участь у слуханнях справи та судових дебатах;
- пропонує оптимальний варіант захисту клієнта;
- займається питаннями поділу майна, визначення місця проживання дітей, стягнення аліментів тощо.