Адвокат по розірванню шлюбу з іноземцем

Адвокат по розірванню шлюбу з іноземцем

Якщо один з подружжя є громадянином іншої держави, то процедура розлучення майже не відрізняється від стандартної процедури розірвання шлюбу громадянами України. Розірвання шлюбу в таких випадках відбувається з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право». А також у справах про розірвання шлюбу застосовується законодавство тієї сторони, громадянами якої є подружжя на момент подачі заяви. Якщо один з подружжя є громадянином однієї країни, а другий – іншої, то застосовується законодавство тієї країни, на території якої проживає подружжя.

Якщо між Україною та державою, громадянином якої один з подружжя, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, то під час процедури розірвання шлюбу застосовуються і його положення.  Тому, подаючи заяву про розлучення, бажано дізнатися, чи є такий договір з державою, громадянином якої є один з подружжя, та зважати на його особливості.

Розлучитися з іноземцем можна в органах РАЦСу, подавши спільну заяву про бажання розірвати шлюб, але за умови, що в подружжя немає спільних малолітніх дітей і якщо такий шлюб зареєстровано саме в Україні.

Якщо у подружжя є спільні діти або один з подружжя не бажає розлучатися добровільно, тоді це питання потрібно вирішувати в судовому порядку.

Окрім позовної заяви, суду потрібно надати такі документи, як:

  • копії паспортів та ІПН чоловіка та дружини;
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копії свідоцтва про народження дітей;
  • квитанцію про сплату судового збору (судовий збір за подання позовної заяви про розлучення становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
  • Водночас позовну заяву про розірвання шлюбу потрібно перекласти мовою тієї держави, громадянином якої є відповідач, а її копію теж додати до пакету документів, які потрібно подати до суду. Важливо те, що переклад позовної заяви має бути нотаріально посвідченим.

Процедура розлучення з іноземцем в Україні завершується видачею свідоцтва про розірвання шлюбу. Однак якщо процедура розлучення відбулася на території іншої держави, то в такому разі юридичний документ про розірвання шлюбу, виданий іноземним органом, не матиме юридичної сили в Україні, а процедура його легалізації залежить від міжнародних домовленостей між Україною та тією країною, у якій розірвано шлюб.

Під час процедури розлучення з іноземцем можуть виникнути труднощі, коли один з подружжя – іноземець – проживає за межами України і місце його проживання невідоме. Адже за загальним правилом позовна заява про розірвання шлюбу за місцем проживання чи місцем знаходження відповідача. У такому разі процедура розлучення матиме певну специфіку. Проте якщо подружжя попередньо домовилося між собою, то справу про розлучення може розглядати суд за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з подружжя.

Розлучення з іноземцем – справа, зазвичай, не проста, і адвокат під час цього процесу стане вашим надійним помічником, який візьме на себе всі труднощі процедури.

 

Чому вибір адвоката для розірвання шлюбу – це важливо?

Тому що вчасна кваліфікована юридична допомога значно спростить процедуру розлучення, захистить від зайвих переживань та клопотів, зекономить ваш час.

Адвокат з сімейних спорів у Вінниці Олександр Малик має досвід роботи у судових процесах щодо розлучень українців з громадянами іноземних держав і комплексно займається процедурою розлучення, а саме:

  • надає фахові консультації;
  • готує позови та інші процесуальні документи;
  • бере участь у слуханнях справи та судових дебатах;
  • пропонує оптимальний варіант захисту клієнта;
  • займається питаннями поділу майна, визначення місця проживання дітей, стягнення аліментів тощо.

 

Публікації

Якщо у вас є запитання,будь ласка, зв'яжіться зі мною

Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна