Адвокат по усиновленню

Адвокат по усиновленню

Усиновлення – це передавання батьківських прав та обов’язків від однієї сім’ї до іншої. Усиновлення передбачає, що дитину буде прийнято в сім’ю на правах народженої.

Згідно зі статистикою, щороку в Україні з'являється 8 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причини цього можуть бути різними – смерть батьків, скрутні матеріальні обставини, жорстоке поводження з дітьми тощо. Тому усиновлення в Україні є пріоритетною формою захисту й влаштування дітей.

Згідно з українським законодавством, усиновити дитину має право дієздатна особа, яка досягла 21 року. Особа молодша може всиновити дитину тільки якщо вона є родичем дитини. При цьому особа, яка усиновлює, має бути старшою за дитину не менше ніж на 15 років.

Також усиновити дитини мають право, як чоловік з дружиною, які перебувають в офіційному шлюбі, так і пара, як проживає однією сім’єю у незареєстрованому шлюбі.

Подружжя, яке бажає всиновити дитину, має звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання й подати заяву про бажання усиновити дитину, після чого пару візьмуть на облік як кандидатів в усиновлювачі.

Проте є особи, які мають переважне право на усиновлення. Це:

  • сім’ї, які вже виховують дитину (дітей);
  • сім’ї, які бажають усиновити всіх дітей, що є рідними братами та/ або сестрами;
  • особи, які є родичами дитини / дітей;
  • чоловік матері (вітчим дитини), дружина батька (мачуха дитини).

Процес усиновлення не простий. Передусім тому, що в ньому враховуються інтереси дитини. Щоб стати кандидатом в усиновлювачі чоловік та дружина повинні подати такі документи: копії паспортів, довідки про заробітну плату за останні 6 місяців, щоб підтвердити спроможність утримувати дитину, копію свідоцтва про шлюб, медичні висновки про стан здоров’я кожного з подружжя за встановленою формою, довідка про наявність /відсутність судимості, копія документа, що підтверджує право власності на житло або право на користування житлом.

Служба у справах дітей перевіряє ці документи і в разі позитивного рішення ставить осіб, які виявили бажання усиновити дитину, на облік як кандидатів в усиновлювачі. Далі їм надають інформацію про дітей, яких можна всиновити.

Служба у справах дітей зобов’язана роз’яснити потенційним усиновлювачам, які ухвалили для себе непросте рішення взяти дитину в сім’ю,  порядок та умови усиновлення, права і обов’язки кандидатів в усиновлювачі та усиновлювачів, а також правові наслідки усиновлення.

Також громадянам, які бажають усиновити дитину, Служба у справах дітей може запропонувати пройти курс підготовки щодо виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновлення дітей відбувається на підставі рішення суду. Для ухвалення рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі повинні звернутися із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

Сімейний адвокат Олександр Малик надасть фахову консультацію з питань усиновлення дитини, розповість про особливості та нюанси судового процесу в такій справі, допоможе зібрати пакет документів для усиновлення, забезпечить повний юридичний супровід пари на етапі досудової підготовки, під час слухань справи та після ухвалення судового рішення.

До речі, на період воєнного стану процедура усиновлення не змінилася. Усе відбувається на загальних підставах, як і до повномасштабної війни, з урахуванням вимог Сімейного кодексу України та Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905.

Ціни на послуги

Послуга Ціна, грн
Усна юридична консультація 500 грн.
Консультація з вивченням документів 1000 грн.
Підготовка адвокатського запиту від 1000 грн.
Підготовка заяви про усиновлення від 5000 грн.
Підготовка клопотання від 1000 грн.
Представництво в суді / 1 судове засідання від 1000 грн.
Повний супровід в суді першої інстанції за домовленістю

Часті запитання (FAQ)

Дитину якого віку можна всиновити?
expand_more
Усиновити можна дитину у віці від 2 місяців до 18 років. Крім виняткових випадків, коли за рішенням суду усиновити можна й повнолітнього, який є сиротою або позбавлений батьківського піклування до досягнення ним 18 років (згідно ч. 2 ст. 208 Сімейного кодексу).
Скільки коштує консультація адвоката по усиновленню?
expand_more
Юридична консультація адвоката Олександра Малика коштує 500 грн без вивчення документів та 1000 грн з вивченням документів.

Новини

Інтерв'ю

Очікуйте скоро наберу...