Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав картинка

Позбавлення батьківських прав – це санкція, яка застосовується до батьків, якщо вони не виконують своїх обов’язків щодо дитини.

Згідно зі статтею 164 Сімейного кодексу України, підстави для позбавлення батьківських прав виникають, якщо:

  • батьки не забрали дитину з пологового будинку або закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  • батьки жорстоко поводяться з дитиною;
  • батьки не забезпечують дитині виховання та здобуття нею загальної середньої освіти;
  • батьки хронічно алко- та/або наркозалежні;
  • батьки експлуатують дитину, зокрема примушують жебракувати
  • батьки засуджені за вчинення злочину щодо своєї дитини.

Позбавлення батьківських прав – це складна юридична процедура, яку застосовують у виняткових випадках, коли один з батьків або обидва не змінюють своєї поведінки щодо дитини в кращий бік та свідомо ухиляються від виконання своїх обов’язків.

Передусім складність справ полягає в збиранні доказів та пов’язана з моральною стороною процесу. Адже у справах про позбавлення батьківських прав ключовою фігурою є дитина, і потрібно зробити все можливе, щоб ця процедура не нашкодила її фізичному та психічному здоров’ю. Саме тому важливо вчасно отримати кваліфіковану юридичну допомогу та заручитися підтримкою адвоката з сімейних спорів.

Позовну заяву про позбавлення батьківських прав має право подати мати або батько дитини, опікун, піклувальник, особа, з якою проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний заклад, орган опіки й піклування, прокурор, а також сама дитина, якщо вона досягла 14-річчя.

Якщо суд позбавляє особу батьківських прав, то це означає, що вона не має обов’язку виховувати дитину, перестає бути її законним представником, втрачає пільги на дитину й державну допомогу, інші права, засновані на спорідненості.

Сімейний адвокат у Вінниці Олександр Малик захистить ваші права у справі щодо позбавлення батьківських прав, представить інтереси в суді, допоможе юридично грамотно скласти позовну заяву, зібрати докази, вирішити процесуальні питання, гарантує вам спокій під час цього нелегкого судового процесу.

Якщо у вас є запитання,будь ласка, зв'яжіться зі мною

Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна