Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Оскарження штрафу за статтею 130 КУпАП

Усі знають, що це небезпечно, усі знають, що це заборонено, але все ж є водії, які нехтують правилами й сідають за кермо в нетверезому стані або після вживання лікарських препаратів, що притуплюють увагу та знижують швидкість реакції.

Це серйозне адміністративне правопорушення, і в 2021 році законодавець посилив за нього відповідальність.

 

Які покарання передбачено за керування транспортним засобом під дією алкоголю, наркотиків тощо?

  • Якщо вас вперше впіймали на керуванні авто під дією алкоголю чи наркотиків, то доведеться сплатити 17 000 грн штрафу, і вас позбавлять права керування транспортним засобом на 1 рік.
  • Якщо ж ви вчинили таке ж правопорушення протягом одного року вдруге, то доведеться заплатити вдвічі більше – 34 000 грн, і термін позбавлення права керування уже становить 3 роки. Крім того, до вас можуть застосувати таку санкцію, як адміністративний арешт на 10 діб.
  • Якщо ж ви не зупиняєтеся й втретє вчиняєте аналогічне правопорушення, то штраф зростає втричі – 51 000 грн, і вас не лише позбавлять права керування на 10 років, а й конфіскують транспортний засіб. І до вас також можуть застосувати адміністративний арешт на 15 діб.

 

Але сувора відповідальність для порушника – суворі й вимоги до процедури притягнення до неї. Недотримання порядку огляду водія чи найменший недолік в адмінпротоколі може бути підставою для визнання штрафу нечинним.

 

Адвокат у справах про адміністративні правопорушення Олександр Малик. Проконсультую. Надам фахову юридичну допомогу. Представлю ваші інтереси в суді. +38 096-109-76-08.

 

Які порушення трапляються під час проведення огляду водія на стан сп’яніння?

У ст. 266 КУпАП прописано вимоги до проведення огляду водія на стан сп’яніння.

  1. Наприклад, проводити огляд має працівник поліції, фіксуючи все на відео, а матеріали відеозапису потрібно долучити до протоколу про адміністративне правопорушення. Коли відеозапис здійснити неможливо, то важливо двох свідків. Якщо поліцейський не здійснив відеозапис, або не залучив свідків, або залучив лише одного, то це вже підстава для скасування адмінпротоколу.
  2. Якщо водій бажає пройти огляд у медичному закладі, то треба знати, що зробити це можна лише в тих закладах охорони здоров’я, які визначені у переліку, затвердженому управлінням охорони здоров’я місцевої державної адміністрації. Огляд, проведений у закладі, якого немає у такому переліку, є нечинним, і це ще одна умова, за якої можна уникнути покарання.
  3. Оглянути водія в медичному закладі потрібно провести не пізніше двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення, а кожен випадок такого огляду – зареєструвати у встановленому порядку. Недотримання часового проміжку чи недоліки реєстрації також можуть бути підставами для оскарження адмінпротоколу.

 

Чи можна визнати огляд нечинним за порушення інструкції?

Огляд водія на стан сп’яніння проводиться відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (наказ МВС та МОЗ від 09.11.2015 № 1452/735). Висновки, у яких є ознаки порушень цих вимог, є підставою визнати огляд нечинним.

  1. Якщо працівник поліції перед початком огляду не проінформував водія про порядок застосування вимірювального приладу, або на вимогу водія не надав сертифікат відповідності приладу та свідоцтво його повірки, або провів огляд приладом, який не є сертифікованим чи дозволеним до застосування на території України, то результати огляду не є допустимим доказом у справі про притягнення водія до адміністративної відповідальності.
  2. Якщо огляд водія проведено несправним приладом або показники вимірювального приладу сфальсифіковано, то адмінпротокол є таким, що складений безпідставно, а отже притягти особу до відповідальності неможливо.
  3. Якщо водій проходить огляд у медичному закладі, але зразки його біологічного матеріалу відібрано лише в одну ємність, а не в дві, як передбачено п.10. Інструкції, то це є підставою визнати його нечинним.
  4. Якщо водієві не повідомлено зміст висновку про результати медичного огляду в присутності працівника поліції, це теж є грубим порушенням вимог Інструкції, а тому такий висновок не може бути належним доказом у суді.

Наведені приклади порушень Інструкції не вичерпні, а тому, щоб з’ясувати, були порушення чи ні, потрібно вивчати матеріали в кожному випадку індивідуально.

 

Адвокат у Вінниці Олександр Малик.

Поставте запитання – lawyermalyk@gmail.com

 

Які можуть бути недоліки в протоколі про адміністративне правопорушення?

Протокол про адміністративне правопорушення має бути складено у двох примірниках, один з яких працівник поліції вручає водієві, якого притягають до відповідальності. Після цього жодних змін до протоколу вносити не можна.

Однак трапляються випадки, коли в примірнику протоколу, надісланому до суду, і в примірникові, врученому водієві, є розбіжності. Наприклад, в одному з них немає записів щодо долучення до матеріалів справи доказів, чеку вимірювального приладу, пояснень свідків тощо, а в іншому є. Це є порушенням норм процесуального права.

Або може бути так, що обставини, викладені в акті огляду водія й протоколі про адміністративне правопорушення відрізняються або суперечать один одному.

Або у протоколі про адміністративне правопорушення поліцейський не вказав, за якою саме частиною статті 130 КУпАП водія притягають до відповідальності. Такий протокол перешкоджає об’єктивному розгляду справи, і суд повертає його поліції на доопрацювання. Якщо ж поліція не усуває недоліки адмінпротоколу, провадження у справі закривають.

 

Отже, сідаючи за кермо в нетверезому стані, ви маєте усвідомлювати, що наражаєте на небезпеку і себе, й інших учасників дорожнього руху, а тому несете відповідальність за свої дії. Однак якщо з боку працівників поліції чи медиків були суттєві порушення під час процедури огляду або в медичному висновкові чи протоколі про адміністративне правопорушення є недоліки, то уникнути відповідальності за ст. 130 можливо, і в цьому вам допоможе адвокат.

 

Вас звинувачують у правопорушенні за ст. 130 КУпАП – отримайте консультацію адвоката. +38 096-109-76-08