Стягнення боргів

Стягнення боргів картинка

Трапляється так, що у Вас попросили грошові кошти у борг, а коли прийшов час повертати отримані кошти, боржник починає Вас ігнорувати та відтерміновує повернення коштів, тоді не зволікайте і сміливо звертайтеся до професійного адвоката за юридичною допомогою у стягненні заборгованості.

Боргова розписка по своїй суті є борговим зобов’язанням - цивільно-правовою угодою, яка  використовується  для оформлення позики.

Розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання боржником від кредитора певної грошової суми.

Договір позики є одностороннім договором, оскільки після укладення цього договору всі обов'язки за ним, у тому числі повернення предмета позики або визначеної кількості речей того ж роду та такої ж якості, несе позичальник, а позикодавець набуває за цим договором тільки права.

Згідно зі статтею 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до частини другої статті 1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

У тому разі, якщо позичальник вчасно не віддав борг, позикодавець має право вимагати його повернення виставивши йому письмову претензію. ЇЇ слід надіслати поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або вручити особисто боржнику. Якщо письмова претензія вручається особисто, то обов’язково отримувач повинен розписатись і зазначенням ним дати отримання на копії претензії.

Якщо ж позичальник відмовляється від претензій, позикодавець має право звернутися до суду  з позовною заявою  про  стягнення боргу. Також можна просити стягнути з позичальника інфляційні та витрати на професійну правничу допомогу адвоката.

Адвокат Малик Олександр Володимирович має досвід роботи у судовій системі, застосовує перевірені технології правового захисту — від класичних до прогресивних та готує усі необхідні процесуальні документи, представить та захистить інтереси в суді та зробить усе можливе, щоб захистити ваші права та стягнути грошові кошти на вашу користь у найкоротші терміни.

Якщо у вас є запитання,будь ласка, зв'яжіться зі мною

Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна