Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Аліменти на дитину з безробітного у 2022 році

Якщо ви розлучилися й у вас є неповнолітні діти, то постає питання про утримання їх, адже батько (мати), що проживає окремо від дитини, зобов’язаний (-на) брати участь у її вихованні й відраховувати аліменти.

Проте не всі батьки відповідальні. Деякі свідомо не виплачують аліменти, посилаючись на відсутність фінансового забезпечення, і тоді гроші доводиться стягувати через суд. Якщо батько (мати) офіційно працевлаштований (-на), то, зазвичай, аліменти відраховують з його (її) заробітної плати. Але що робити, якщо батько (мати) безробітний (-на)?

 

Адвокат з сімейного права

Олександр Малик

Допоможу стягнути аліменти на дитину

Записатися на консультацію: + 38 096 109 76 08

 

Чи можна взагалі вимагати аліменти з безробітного?

Так, можна, адже відсутність постійного доходу не звільняє батька (матір) утримувати свою дитину й забезпечувати їй гідний рівень життя. Крім того, людина може працювати неофіційно, а отже, мати прихований дохід.

 

Як визначити розмір аліментів, якщо батько (матір) не працює?

Якщо особа офіційно не працює, то суд призначає аліменти у твердій грошовій сумі. Це означає, що розмір аліментів фіксований. Подаючи позов до суду ви самостійно прописуєте ту суму, яка щомісяця потрібна для утримання вашої дитини. Але ви не можете просто вигадати цю суму, бо вам так хочеться. Ви маєте обґрунтувати, чому саме стільки грошей потрібно (наприклад, лікування дитини чи реабілітація тощо) й підтвердити це доказами.  

Якщо ви не надасте суду доказів або їх буде недостатньо, то суд призначить аліменти в меншому розмірі. При цьому до уваги суд бере такі фактори, як стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів та дитини, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних батьків, наявність рухомого, нерухомого майна, прав інтелектуальної власності, грошових коштів тощо.

 

Що таке мінімальний гарантований і мінімальний рекомендований розмір аліментів?

Мінімальний гарантований розмір аліментів визначається відповідно до віку дитини й не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини певного віку. Наприклад, у 2022 році прожитковий мінімум на дитину до 6 років такий:

  • з 1 січня до 30 червня 2022 року – 2100 грн;
  • з 1 липня до 30 листопада 2022 року – 2201 грн;
  • з 1 до 31 грудня 2022 року – 2272 грн.

Це означає, що мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину до 6 років буде таким:

  • з 1 січня до 30 червня 2022 року – 1050 грн;
  • з 1 липня до 30 листопада 2022 року – 1100,5 грн;
  • з 1 до 31 грудня 2022 року – 1136 грн.

Для дітей віком від 6 до 18 років мінімальний гарантований розмір аліментів буде таким: 1309 грн (01.01 – 30.06.2022), 1372 грн (01.07 – 30.11.2022), 1416,5 грн (01.12 – 31.12.2022).

Отже, якщо батько (матір) не працює, то розмір аліментів не може бути нижчим за мінімальний гарантований розмір.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів суд призначає, якщо у платника аліментів є достатній заробіток. Цей розмір дорівнює розміру прожиткового мінімуму на дитину певного віку.

Проте навіть якщо батько (матір) безробітний (-на), суд все одно досліджує його (її) витрати. І якщо витрати перевищують місячний дохід (наприклад, придбано квартиру, автомобіль тощо), але довести джерело походження коштів він (вона) не може, то суд враховує це, визначаючи розмір аліментів.

 

Сімейний адвокат у Вінниці

Телефонуйте +38 096 109 76 08

Проконсультую. Розберусь у вашій справі. Захищу ваші права

 

Чи можна стягнути аліменти з допомоги з безробіття?

Так. Якщо батько (мати) стоїть на обліку в центрі зайнятості й отримує соціальну допомогу, то з неї стягуються аліменти.

 

Чи можна стягнути аліменти за час, коли платник не працював?

Так. Якщо платник аліментів був безробітним, коли у нього виникла заборгованість, але тепер офіційно працевлаштований, то борг виплачуватиметься із розміру заробітної плати, яку він отримує зараз.

Заборгованість зі сплати аліментів можна стягнути і якщо платник не працював на момент її виникнення й не працює зараз. У такому разі борг виплачуватиметься із середньої заробітної плати в певній місцевості.

 

Ви також маєте знати, що у випадку якщо батько (мати) відмовляється платити аліменти, не має змоги фінансово утримувати дитину, перебуває на примусовому лікуванні, відбуває покарання в тюрмі, є недієздатним (-ою) або його (її) місце проживання невідоме, то ви маєте право отримати грошову допомогу від держави. Фактично це ті ж аліменти, але їх виплачує держава. Однак ця допомога тимчасова. Щоб отримати її, потрібно подати заяву до органу соціального захисту й надати документи, які підтверджують право на отримання допомоги.

 

Якщо вам потрібні послуги адвоката у питанні стягнення аліментів на дитину, звертайтеся на консультацію. Проаналізую вашу ситуацію, роз’яснюю права, допоможу підготувати позовну заяву та відновити права вашої дитини. Ви можете описати свою проблему у повідомленні й відправити його на електронну адресу lawyermalyk@gmail.com або ж записатися на консультацію за номером: +38 096 109 76 08.