Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Перерахунок пенсії працівникам поліції

Працівники Національної поліції України мають право на пенсію за вислугу років. Це право передбачено в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у якому прописані умови й порядок її отримання.  

 

Якою буде пенсія працівника поліції за вислугу років?

Якщо ви офіцер з вислугою 20 років, то отримаєте 50% суми грошового забезпечення нинішніх офіцерів. А якщо ваша вислуга понад 20 років, то за кожен наступний рік – ще 3% такої суми. Якщо ж ви звільнилися з поліції за віком чи через хворобу, то розмір пенсії становитиме 55%.

 Якщо ви офіцер і у вас 25 років страхового стажу, а також принаймні 12 календарних років і 6 місяців служби, то ви отримаєте 50% суми грошового забезпечення, яке зараз отримують офіцери, а за кожен повний рік стажу понад 25 років – ще 1% такої суми. Розраховувати на таку пенсію ви можете після того, як досягнете 45 років.

Розмір пенсії за вислугу років не може бути більшим ніж 70%. Але якщо ви під час служби брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, то можете розраховувати на більшу пенсію: якщо належите до категорії 1, – 100% теперішніх сум грошового забезпечення, а якщо до категорії 2, – 95%.

 

Що потрібно для призначення пенсії за вислугу років?

Щоб отримувати таку пенсію, зверніться до Управління Пенсійного фонду України у вашому регіоні або до уповноваженого структурного підрозділу та надайте такі документи:

  • довідку про розмір грошового забезпечення;
  • документи про страховий стаж (якщо пенсію призначають за страховим стажем);
  • документ про відкриття рахунку в банку;
  • копії паспорта та індивідуального номера платника податків.

Цей перелік документів не вичерпний. Пенсійний фонд може вимагати й інші документи, про що обов’язково має вас повідомити. На розгляд документів Пенсійному фондові відведено 10 днів з моменту отримання документів, після чого він ухвалює рішення про призначення пенсії або відмову.

 

Вам неправомірно відмовили у пенсії за вислугу років? У вас є причини сумніватися в правильності її нарахування? Адвокат з пенсійних справ у Вінниці Олександр Малик. Звертайтесь за консультацією + 38 096 109 76 08.

 

Коли треба здійснювати перерахунок пенсії?

Якщо змінюється розмір хоча б одного з видів грошового забезпечення (надбавка, доплата, підвищення, премія), то Кабінет Міністрів України ухвалює постанову, на підставі якої здійснюється перерахунок.

У разі коли такі зміни відбуваються, Національна поліція України має повідомити про це Пенсійний фонд України, а Пенсійний фонд зобов’язаний повідомити про це головні управління, які повинні скласти списки осіб, що потребують перерахунку пенсії й відправити їх до органів Національної поліції. А вже органи Нацполіції мають видати довідки про розмір грошового забезпечення, на підставі яких і буде здійснено перерахунок.

В ідеалі процес перерахунку має відбуватися автоматично, й вам не потрібно самостійно відстежувати зміни в грошовому забезпеченні та звертатися до органів Пенсійного фонду. Однак на практиці це не працює. Тому коли ви дізналися про зміни в грошовому забезпеченні й хочете, щоб вам перерахували пенсію, зверніться до органу Нацполіції по довідку самостійно. Після того, як ви її отримаєте, подайте її до управління Пенсійного фонду разом із заявою та очікуйте на перерахунок.

 

Але на практиці часто трапляються випадки, коли Національна поліція:

-           не повідомляє Пенсійний фонд про зміни в грошовому забезпеченні;

-           відмовляє видати довідку;

-           надає довідку, яка не відповідає встановленій формі тощо.

І за таких умов Пенсійний фонд відмовляє в перерахунку. Якщо вам відмовили у перерахунку пенсії саме через неправомірні дії Нацполіції, то спочатку потрібно оскаржити їх до адміністративного суду. Якщо ваш позов суд задовольнить, то Нацполіція буде зобов’язана видати довідку про розмір грошового забезпечення, і тільки після цього ви можете знову звертатися в Пенсійний фонд з проханням здійснити перерахунок.

             

Чому Пенсійний фонд України відмовляє в перерахунку пенсії?

 Управління Пенсійного фонду України відмовляють у перерахунку пенсії колишнім працівникам поліції майже завжди, навіть якщо є всі необхідні для цього документи. І пояснюють вони це різними причинами. Наприклад:

- з Державного бюджету не виділено коштів на перерахунок пенсій (адже виплата пенсій колишнім працівникам поліції здійснюється не коштом Пенсійного фонду, а фінансується з Державного бюджету);

- довідка, яку ви отримали в Нацполіції, не відповідає вимогам законодавства;

- управління не отримали інформації з Пенсійного фонду про зміни грошового забезпечення, а тому не мали можливості скласти списки тощо.

Звісно, усі ці підстави є надуманими. Не кожен пенсіонер звернеться в суд й добиватиметься поновлення своїх прав. А органи Пенсійного фонду зможуть таким чином зекономити кошти Державного бюджету.

           

Як захистити своє право на перерахунок пенсії?

Якщо вам безпідставно відмовили в перерахунку пенсії, у вас є 2 варіанти: звернутися зі скаргою до Пенсійного фонду або ж одразу готувати позов до суду щодо оскарження рішення, дій чи бездіяльності органів Пенсійного фонду. Який би варіанти ви не вибрали, варто залучитися підтримкою адвоката з адміністративних справ. Він надасть вам роз’яснення щодо підсудності й строків звернення до суду, порахує розмір судового збору, розкаже, які докази потрібно надати суду й допоможе правильно сформувати позовні вимоги, а це вже гарантія того, що суд не залишить ваш позов без руху чи без розгляду.

На подання позовної заяви у вас є 6 місяців з моменту, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення своїх прав. Позовну заяву потрібно скласти відповідно до вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України. У ній обов’язково потрібно обґрунтувати, яким чином оскаржуване рішення, дія чи бездіяльність Пенсійного фонду, його управління чи Нацполіції порушили ваші права.

Як свідчить судова практика, шанси на успіх у таких справах є. Однак в кожній справі є свої нюанси, тому щоб дізнатися, чи варто подавати позов саме у вашому випадку, запишіться на консультацію до адвоката.

 

Адвокат з пенсійних питань. Вінниця. + 38 096 109 76 08

 

Що робити далі, якщо позов задоволено?

Якщо суд ухвалить рішення на вашу користь, то вам потрібно отримати в суді його копію й звернутися з нею до управління Пенсійного фонду, після чого Пенсійний фонд буде зобов’язаний провести перерахунок пенсії. Однак, зазвичай, Пенсійний фонд не виконує рішення, посилаючись на брак коштів тощо. У такому разі потрібно отримати в суді виконавчий лист та подати його разом із заявою про примусове виконання рішення до управління Державної виконавчої служби, щоб зобов’язати Пенсійний фонд виконати рішення суду в примусовому порядку.  

Цей процес не простий, але не опускайте руки. Домагайтеся, щоб ваші законні права поновили. І з підтримкою адвоката пройти цей шлях буде значно легше.

 

Вам потрібно здійснити перерахунок пенсії? Звертайтеся по юридичну допомогу. Проконсультую. Надам роз’яснення. Представлю інтереси в суді.  Адвокат Олександр Малик. Телефонуйте: + 38 096 109 76 08 або пишіть на lawyermalyk@gmail.com