Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Оскарження рішення Пенсійного фонду України

Вам неправильно обчислили розмір пенсії? Відмовили в перерахунку? Не перевели з одного виду пенсії на інший?

Якщо ви не згодні з рішенням органу, який призначає пенсії, або вважаєте, що воно порушує вимоги чинного законодавства, то маєте право подати скаргу до Пенсійного фонду України або звернутися з позовом до суду.

 

АдвокатАдвокат з пенсійних питань у Вінниці.

Замовити послуги: + 38 096 109 76 08

 

 

 

 

Куди і як подати скаргу до Пенсійного фонду України?

Якщо ви не погоджуєтеся з рішенням Головного управління Пенсійного фонду області, то подавайте скаргу до Пенсійного фонду України.

 Скаргу ви можете подати самостійно або уповноважити на це свого представника – вашого адвоката. Зміст і форма скарги мають відповідати Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення.

Скаргу можна подати лише письмово. У ній ви зазначаєте своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу, вказуєте назву органу, який ухвалив стосовно вас рішення, а далі прописуєте зміст порушених вимог. Якщо бажаєте, можете у скарзі вказати, щоб її розглянула Комісія з питань розгляду скарг громадян на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення. Така комісія є і при Пенсійному фонді України, і при його управліннях.

 

Які строки для подання й розгляду скарг?

Щоб оскаржити рішення управління Пенсійного фонду, у вас є 1 місяць з моменту, коли ви ознайомилися з ним. Якщо ви пропустили цей строк з поважних причин і можете надати докази, то подаєте заяву до органу Пенсійного фонду й просите цей строк поновити.

Зазвичай, орган Пенсійного фонду зобов’язаний розглянути вашу скаргу, ухвалити рішення й надіслати відповідь у строк до 1 місяця з моменту її отримання. Однак трапляються ситуації, коли питання, порушені у скарзі, потребують додаткового вивчення, і розглянути скаргу за 1 місяць неможливо. У такому разі строк розгляду продовжують ще на 15 днів.

У цілому він не може перевищувати 45 днів. Причому Пенсійний фонд чи його управління зобов’язані перед закінченням місячного терміну повідомити вас про це письмово.

Також ви можете просити, щоб строк розгляду скарги скоротили, але таку вимогу потрібно письмово обґрунтувати.

 

Що робити, якщо Пенсійний фонд не задовольнив скаргу?

Якщо ви отримали відповідь з відмовою Пенсійного фонду задовольнити скаргу, то можна одразу готувати позов до суду.

 

Хочете вирішити пенсійний спір? Ваш адвокат Олександр Малик. Консультую, надаю правову допомогу, представляю інтереси в суді. + 38 096 109 76 08

 

Куди й протягом якого часу треба подавати позовну заяву?

Позовну заяву про оскарження рішення органу Пенсійного фонду ви подаєте до адміністративного суду. Якщо ви скористалися правом вирішити спір у досудовому порядку й отримали рішення про розгляд вашої скарги, яке вас не задовольняє, то у вас є 3 місяці на оскарження з моменту вручення вам відповіді Пенсійного фонду.

Якщо ж ви оминули етап досудового розгляду скарги, то, згідно зі статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України, у вас є 6 місяців на те, щоб оскаржити рішення Пенсійного фонду, і строк цей починається з моменту, коли вам стало відомо про те, що ваші права порушили.

Однак норми цієї статті не застосовуються, якщо ваш спір виник через недоплату належних сум пенсії з вини органу Пенсійного фонду, оскільки виплата недоплаченої суми не може обмежуватися будь-яким строком.

 

Як оформити позовну заяву?

Позовна заява має відповідати вимогам ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України. У ній потрібно вказати назву суду, до якого ви її подаєте, ваші реквізити: прізвище, ім’я, по батькові, адресу, засоби зв’язку (телефон, електронна адреса), індивідуальний податковий номер, реквізити відповідача, описати позовні вимоги, надати докази, що підтверджують обставини справи, докази досудового вирішення спору (якщо ви спершу подавали скаргу до органу Пенсійного фонду), вказати ціну позову, якщо однією з ваших вимог є компенсувати шкоду, яку вам заподіяло рішення Пенсійного фонду.

Якщо ви не маєте достатньо знань в юридичній галузі, то зробити це самостійно буде доволі складно, і це затягуватиме час, а тому довіртеся фахівцеві. Сформулювати позовні вимоги правильно, а також визначити ціну позову вам допоможе адвокат.

 

Чи потрібно сплачувати судовий збір у пенсійних спорах?

Так, у таких справах потрібно сплачувати судовий збір, звісно, якщо ви не звільнені від його сплати. Єдиної суми судового збору немає. Вона залежить від позовних вимог, і те, як її розрахувати, розповість адвокат уже конкретно у вашому випадку.

 

За який час суд має розглянути пенсійну справу?

Адміністративний суд має розглянути справу протягом 60 днів з моменту відкриття провадження у справі.

Однак судовий розгляд часто не закінчується лише першою інстанцією. І пенсіонерам  доводиться довго виборювати свої права. Тому будьте готові до апеляції. Але в жодному разі не здавайтесь. Заручіться підтримкою адвоката з пенсійних спорів. Це забезпечить вам спокій і впевненість у вирішенні вашої справи.

 

Маєте запитання в адміністративній справі? Пишіть їх на lawyermalyk@gmail.com  або телефонуйте: + 38 096 109 76 08