Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Арешт на майно в рамках виконавчого провадження

Доволі часто при укладенні договорів про відчуження майна (продажу, спадщини, дарування та ін.) власник стикається з проблемою накладеного арешту на майно та неможливістю здійснити правочин.

Накладення арешту можливе у судовому або виконавчому провадженнях. Тому спочатку необхідно визначити з яких причин та у якому із видів проваджень було накладено арешт на нерухомість або рухоме майно.

Наразі розглянемо особливості зняття арешту з майна, накладеного під час здійснення виконавчого провадження.

Арешт майна у виконавчому провадженні застосовується з метою забезпечення виконання рішення суду.

Відповідно до положень Закону України «Про виконавче провадження», виконавець накладає арешт на майно шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. У зв’язку з чим, боржник позбавляється можливості щодо відчуження такого майна допоки не буде винесене відповідне рішення про зняття арешту.

Важливо! Якщо виконавцем незаконно було накладено арешт на Ваше майно, ви маєте право оскаржити його дії, звернувшись до органу вищого рівня або до суду.

Отримати кваліфіковану юридичну допомогу адвоката+38 096-109-76-08

Крім того, у практиці зустрічаються непоодинокі випадки, коли арешт накладається на майно, яке не належить боржнику на праві власності.

У такому випадку власник майна має право на звернення до суду з позовом про визнання права власності на майно та про зняття з нього арешту. Після того, як справу буде розглянуто судом та судове рішення набере законної сили, виконавець зобов’язаний винести постанову про зняття арешту.

Отримати детальніші роз’яснення щодо подання позову до суду: +38 096-109-76-08

Якщо ж арешт накладений на Вашу власність та Ви є боржником до якого застосовано такий примусовий захід виконання рішення, то арешт майна знімається в момент завершення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа до суду, який його видав. У даному випадку, виконавець виносить відповідну постанову, в якій зазначить про зняття арешту. Крім того, виключаються відомості про боржника з Єдиного реєстру боржників та скасовуються інші вжиті виконавцем заходи.

Однак, якщо арешт з майна не знято після завершення виконавчого провадження, варто письмово звернутися до органу виконавчої служби щодо стану виконавчого провадження. Після отримання інформації про завершення виконавчого провадження, необхідно письмово вимагати у виконавця або керівника виконавчої служби зняття арешту з майна, а у разі бездіяльності оскаржити дії (бездіяльність) виконавця у судовому порядку.

Отримати правову допомогу у випадку звернення до суду: +38 096-109-76-08