Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Захистити право власності на земельну ділянку

Мова йтиме про тих осіб, у кого розроблені проекти землеустрою на ЗД для ведення особистого селянського господарства (ОСГ), однак не затверджені.
 
З 27 травня 2021 року набрав чинності закон щодо децентралізації землі №1423-ІХ.
 
Відповідно до якого повноваження щодо розпорядження земельними ділянками під ОСГ переходять від Держгеокадастру до сільських, селищних та міських рад.
Проте до 01 липня розроблені проекти землеустрою, що перебувають на затверджені у Держгеокадастрі, зависнуть.
Адже з 27 травня останні не мають повноважень на їх затвердження, а ради набудуть такі повноваження лише 01 липня 2021 року.
Фактично у нас місяць у повітрі. Що ж робити⁉️
 
Впродовж цього періоду Держгеокастр зобов’язаний повідомити ради, до яких увійшли відповідні ЗД, про наявність розроблених проектів землеустрою та про відсутність рішення про їх затвердження та передати їх радам.
Натомість, громадянам, які за власний кошт розробили ці проекти і не втратили бажання стати власником ЗД, рекомендую проконтролювати цей процес.
А саме подати ДО 01 липня повідомлення до відповідної ради про те, що Вами на підставі дозволу Держгеокадастру, виготовлено проект. Письмову заяву найкраще направити цінним листом з повідомленням про вручення.
Та якнайшвидше, починаючи з 01 липня, подати заяву у раду про затвердження проекту та передачу її у власність.
 
Проте, що робити, якщо проекту у вас на руках нема, він у Держгеокадастрі⁉️
Тоді звертаємось до останнього із заявою про повернення такого проекту.
Наразі, у деяких управліннях Держгеокадастру розробили бланки таких заяв, у яких зазначено, що ви просите повернути проекти та відмовляєтесь від розгляду Вашої заяви про затвердження.
 
Чи є таке формулювання свідченням того, що Ви відмовились від ЗД? Очевидно, що ні.
При цьому, Ви можете написати заяву без цього формулювання лише з вимогою про повернення.
Рекомендації про те, що робити, щоб не втратити земельну ділянку підготувалено адвокатом з земельних спорів у Вінниці, регіональним представником Молодіжного комітету НААУ «UNBA NextGen” у Вінницькій області.