Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Право власності на земельну ділянку

Якщо крім правовстановлюючих документів (підстава виникнення права на ділянку) немає жодних інших документів на земельну ділянку, законодавством передбачений механізм реєстрації права власності на земельну ділянку:

 • Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність або від міської/сільської ради;
 • Виготовлення проекту відведення земельної ділянки;
 • Погодження проекту відведення земельної ділянки (місцеве управління Держземагентства, місцевий відділ архітектури та містобудування, інші організації в інших випадках.);
 • Державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (ДЗК);
 • Затвердження проекту відведення земельної ділянки місцевою радою;
 • Державна реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Витрати:

 • оплата послуг з виготовлення проекту землеустрою (землевпорядною організацією за договором) – від 3000 грн.
 • оплата замовлення викопіювання з кадастрової карти або плану – 31 грн.
 • оплата за реєстрацію земельної ділянки в ДЗК скасовано з 03.07.2014 р.
 • оплата за видачу витягу з Державного земельного кадастру (ДЗК) - 53 грн.
 • оплата держмита за реєстрацію права власності - 119 грн.
 • оплата за видачу витягу з Державного реєстру прав - 120 грн.

Проект землеустрою розробляють землевпорядні організації, які і визначать точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати, встановлять межові знаки та складуть кадастровий план земельної ділянки, проект землеустрою. Укладається із землевпорядною організацією договір, у якому чітко визначається вартість робіт та строки їх виконання. Основною метою виготовлення технічної документації по встановленню меж, як видно з її назви, є визначення на місцевості меж (іншими словами кордонів) земельної ділянки. Точне визначення меж важливе, серед іншого, для правильного встановлення огорожі земельної ділянки.

 

Адвокат з нерухомості у Вінниці

Олександр Малик +38 (096) 109-76-08

 

На підставі даних кадастрової зйомки, інженер-землевпорядник, під час розробки такої технічної документації, складає кадастровий план земельної ділянки з відповідними координатами поворотних точок, визначенням складу угідь, власників суміжних земельних ділянок, відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки, тощо.

Міська рада може надати дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі замість Проекту землеустрою.

Погодження проекту землеустрою. Проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагенства відповідно до ст. 186-1 ЗКУ , управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації.

Вони зобов’язані протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту чи копії проекту землеустрою безоплатно надати розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні.

Реєстрація земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. Після отримання кадастрового номера необхідно отримати відповідний витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.

Останній крок – це державна реєстрація права власності Вашої земельної ділянки.