Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Правила безпечної купівлі квартири

Ви маєте намір придбати квартиру? Уже подумки вибираєте меблі? Уявляєте, як святкуватимете новосілля?

Купівля квартири – серйозний крок, і ухвалювати швидке рішення не варто. Нерідко трапляється так, що бажання швидко отримати власне житло стає причиною неприємних сюрпризів.

У цій статті розповідаю про те, як купити квартиру й не потрапити в халепу.

 

адвокатВаш адвокат з нерухомості Олександр Малик

Консультую, надаю правову допомогу, представляю інтереси в суді

+ 38 096 109 76 08

 

 

 

Що варто знати, купуючи квартиру в новобудові?

Якщо ви бажаєте вкласти гроші в будівництво, то важливо вибрати надійного забудовника. А щоб ви розуміли, надійний він чи ні, раджу перевірити його.

Передусім вивчіть інформацію на сайті забудовника. Дізнайтеся, чи є в нього право на землю. Земля, на якій проводиться будівництво, може бути або у власності забудовника, або в оренді. Щоб переконатися, чи справді забудовник має право на земельну ділянку, скористайтеся публічною кадастровою картою. Це онлайн-сервіс, на якому можна отримати інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, її межі, площу, форму власності та цільове призначення.

Вимагайте у забудовника дозвіл на будівництво багатоповерхового будинку. А щоб перевірити його справжність, можете скористатися сервісом на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Також попросіть показати ліцензію підрядника на здійснення будівельних робіт.

нерухомість

 Далі можете перевірити компанію забудовника, щоб дізнатися, чи є у нього право займатися саме будівництвом або чи не є він раптом банкрутом. Це можна зробити за допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій.

Добре перевірити, чи є у забудовника судові справи, пов’язані з об’єктом будівництва, отриманням дозволу на землю чи з покупцями квартир. Для цього скористайтеся Єдиним державним реєстром судових рішень.

Завжди читайте відгуки про забудовника на форумах, у соцмережах, у ЗМІ. Проте пам’ятайте, що не завжди такі відгуки справжні. Якщо є можливість, поспілкуйтеся з покупцями, які купували квартири у забудовника, попросіть їх поділитися досвідом.

Але найліпше довірити таку перевірку адвокатові з нерухомості. Передусім це заощадить ваш час, а ще професійна юридична перевірка допоможе вам упевнитися, чи варто вкладати гроші в новобудову.

 

Що варто знати, купуючи вторинну квартиру?

Якщо маєте намір придбати вже готову квартиру на вторинному ринку, то ви можете купити її за посередництвом рієлтора або ж напряму від власника. Тому доречно перевірити і рієлтора, і продавця.

Шукайте рієлтора за рекомендаціями друзів, знайомих, читайте відгуки про співпрацю. Але навіть якщо вам порадили хорошого рієлтора, все одно просіть документи щодо юридичної особи, у якій він працює, або ж документи на підприємницьку діяльність, перевірте їх, щоб переконатися, що ви працюєте не з шахраєм.

Щодо продавця квартири, то тут варто дізнатися таку інформацію:

  • чи є документи на квартиру (Це може бути договір купівлі-продажу, або договір дарування, або свідоцтво про право на спадщину тощо);
  • чи не накладено арешт на квартиру (Щоб з’ясувати це, візьміть довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно);
  • чи квартира не в іпотеці;
  • чи немає інших претендентів на квартиру (наприклад, інших спадкоємців);
  • чи є згода другого з подружжя на продаж квартири (Якщо квартиру придбано у шлюбі, то незалежно від того, розлучені чоловік з дружиною чи ні, має бути згода другого з подружжя на продаж);
  • чи не прописані в квартирі інші особи (Для цього візьміть довідку про реєстрацію місця проживання);
  • чи немає боргів за комунальні послуги.

Крім цього, рекомендую переглянути, чи немає в Єдиному державному реєстрі судових рішень відомостей про судові спори власника за квартиру, яку ви збираєтеся купити.

 

Адвокат у Вінниці Олександр Малик

Допоможу придбати квартиру безпечно.
Записуйтеся на консультацію: + 38 096 109 76 08

 

На що потрібно звернути увагу, укладаючи договір купівлі-продажу?

Якщо ви вибрали варіант інвестувати в новобудову, то вам запропонують укласти спочатку попередній договір купівлі-продажу, а потім основний. Мета попереднього договору – це гарантія того, що в майбутньому покупець і продавець укладуть основний договір.

У договорі мають бути відомості земельну ділянку, номер, поверх, площу квартири, правовий статус об’єкта нерухомості, основні характеристики будинку, у якому ви купуєте квартиру, планування кімнат, стандарти оздоблення, строки здавання будинку в експлуатацію, терміни переходу права власності на квартиру від продавця до покупця, розмір і умови сплати вартості квартири, фіксація ціни тощо.

Якщо ви купуєте вторинну квартиру, то ви укладаєте лише один – основний договір. Укладаючи його, зверніть увагу, чи в ньому зазначено характеристики квартири, відомості про перехід права власності, ціна договору, відомості про відсутність заборгованості за комунальні послуги.

І попередній, і основний договір мають бути посвідчені нотаріусом.

Надати правову оцінку договору купівлі-продажу допоможе юрист з нерухомості. Він проаналізує договір, роз’яснить вам спірні положення, за потреби запропонує правки та допоможе уникнути помилок.

 

Що перевірити перед тим, як підписати акт приймання-передачі квартири?

Акт приймання-передачі – це документ, підписуючи який ви підтверджуєте, що забудовник виконав домовленості й вас усе влаштовує. Перед тим, як підписати його, потрібно пересвідчитися, чи насправді все відповідає умовам договору.

Переміряйте площу квартири. Звірте заміри з розмірами, які містяться в технічній документації. Іноді трапляється так, що житлова площа насправді є меншою чи більшою ніж було заплановано. Якщо площа менша, то ви маєте право вимагати компенсацію, а якщо більша – то, швидше за все, вам доведеться доплатити за зайві метри.

Далі огляньте стіни, підлогу. Переконайтеся, чи вони рівні, чи немає плісняви, чи якісно виконано чорнові (чистові) роботи. Огляньте вікна, двері. Протестуйте, чи не пропускають вони холод, чи нормально їх відчинити й зачинити.

Перевірте, чи справно працює вентиляція, протестуйте напругу в квартирі, подивіться, чи немає підтікань біля труб, сфотографуйте дані лічильників, адже від цієї цифри ви будете відштовхуватися, надалі оплачуючи комунальні послуги.

Якщо під час огляду квартири ви виявите якісь недоліки чи невідповідності умовам договору, то вимагайте від забудовника скласти дефектний акт. Рекомендую всі дефекти також зафіксувати на фото або відео. У разі виникнення непорозумінь ви зможете надати докази.      

І за жодних обставин не підписуйте акт-приймання передачі без попереднього огляду квартири. Якщо ви виявите дефекти після підписання, то забудовник не прийме від вас скарг, і довести вину забудовника буде складно.

Перед підписанням акта проконсультуйтеся з адвокатом щодо юридичних наслідків.

 

Є запитання до адвоката з нерухомості?

Телефонуйте + 38 096 109 76 08

або пишіть на lawyermalyk@gmail.com