Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Законне й незаконне виселення з квартири

Ви стали жертвою шахраїв? Вас обманули недобросовісні родичі? Вас незаконно виселили з квартири й ви фактично втратили дах над головою? У цій статті я розповім, що треба знати і як діяти, щоб захистити своє право на житло.

 

Адвокат з цивільних спорів у Вінниці

Олександр Малик

+ 38 096 109 76 08

 

Чи законно взагалі виселити людину з квартири?

Право на житло є одним з конституційних прав людини. Згідно зі ст. 47 Конституції, ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Це означає, що є випадки, у яких все ж таки застосовується примусове виселення з житла (ст. 116 Житлового кодексу).

Зокрема, це такі випадки:

  • особа самовільно зайняла житлове приміщення;
  • особа постійно руйнує житло або псує його;
  • особа не використовує житло за призначенням;
  • особа своїми діями унеможливлює співжиття інших в одному приміщенні.

Також процедуру примусового виселення застосовують, якщо ордер на житлове приміщення визнано нечинним.

Якщо вас виселили з квартири на підставі одного з перерахованих вище випадків, то інше житло вам не надається.

 

Чи маю я право розраховувати на інше житло, якщо мене виселяють?

Так, згідно із законодавством, суд не може ухвалити рішення про виселення вас із квартири, якщо у вас більше немає житла і той, хто виселяє вас, не має можливості надати інше. Але все залежить від конкретної ситуації, розібратися у якій вам допоможе адвокат.

Наприклад, якщо ви мешкаєте у службовій квартирі і вас звільняють, то виселити вас з цього житла можуть лише якщо забезпечать іншим. А от якщо ви звільняєтеся за власним бажанням, то роботодавець не зобов’язаний надавати вам інше житло.

 

Що робити, якщо мене не пускають у свою ж квартиру?

Уявімо, що ви повернулися до своєї квартири, а ваші родичі змінили на дверях замки й не дають змоги зайти. Знайте: це не виселення. Це порушення ваших прав. Такі дії є незаконними, і перше, що вам потрібно зробити – звернутися із заявою в поліцію або ж викликати наряд поліції на місце, щоб скласти протокол про адміністративне правопорушення. Цей протокол дасть вам можливість притягнути ваших родичів до адміністративної відповідальності, а також стане підставою для звернення до суду.

Якщо ви опинилися в такій ситуації, не впадайте у відчай. Звертайтеся по юридичну допомогу до адвоката з цивільних спорів. Такі ситуації трапляються часто, і суд стає на захист тих, кого незаконно виселили. Запишіться на консультацію, поясніть адвокатові свою ситуацію, надайте докази, і він допоможе вам виграти справу й повернути власне житло.

 

Чи можна виселити неповнолітнього?

Є категорії осіб, які за жодних умов не можна виселити з житла. Це неповнолітні, якщо їх прописано в квартирі, що належить державній власності, та діти, позбавлені батьківського піклування.

Проте навіть якщо квартиру приватизовано, виселити неповнолітнього з неї буде доволі складно, а в більшості випадків неможливо, оскільки особи до 18 років перебувають під особливим захистом держави.

 

Чи мають право виселити мене з квартири, придбаної в іпотеку?

Коли ви купуєте квартиру за іпотечним кредитом, але не виплачуєте його, то вас мають право виселити з такої квартири без надання іншого житла. Тому перед тим як наважитися на іпотеку, подумайте про ризики, оцініть свої можливості та переконайтеся, чи ви зможете виплатити її.

 

Чи законно виселити мене з квартири, яка є в заставі?

Якщо ви взяли кредит, наприклад на купівлю авто чи розвиток бізнесу, під заставу своєї квартири, але не виплатили його, то виселити вас з такої квартири можуть лише в тому разі, якщо нададуть інше постійне житло.

 

Що робити, якщо колектори продали мою квартиру?

Випадків, коли колектори незаконно заволодівають чужим майном, чимало. Проте в більшості з них це незаконно, бо стягнути ваше майно за прострочений кредит можна лише за рішенням суду, а, зазвичай, колектори до цього не вдаються. Натомість вигадують шахрайські схеми заволодіння нерухомим майном.

Якщо ви дізналися, що вашу квартиру виставили на торги чи вже продали без вашого відома, краще зверніться до правоохоронних органів із заявою про шахрайство та отримайте правову допомогу від адвоката. Єдиного виходу з такої ситуації немає, адже усе залежить від конкретного випадку. Але судова практика в таких питаннях свідчить, що найчастіше такі дії колекторів визнають незаконними, а отже, ви маєте великі шанси зберегти власне житло.

 

Якщо ви опинилися у скрутній ситуації, втратили або ризикуєте втратити квартиру, звертайтеся на адресу: вул. М. Оводова, 29, м. Вінниця, телефонуйте + 38 096 109 76 08 або залишайте повідомлення на lawyermalyk@gmail.com. Проконсультую, розберусь у вашому питанні, допоможу захистити право на житло.