Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Оскарження податкових повідомлень-рішень

Ви отримали податкове повідомлення-рішення? І не погоджуєтеся з сумою податку? Вважаєте його неправомірним? Ви маєте право оскаржити його або в досудовому, або в судовому порядку.

 

Юридична допомога в податкових спорах

Адвокат Олександр Малик

Телефонуйте + 38 096 109 76 08

 

Податкове повідомлення-рішення – це письмове повідомлення, яке надсилає орган Державної податкової служби платнику податків, про обов’язок сплатити грошове зобов’язання або внести зміни до податкової декларації.

 

Що таке досудове оскарження податкового повідомлення-рішення?

Часто трапляється так, що сума в податковому повідомленні-рішенні завищена, нарахована неправильно або ж помилково. У такому разі ви маєте право звернутися зі скаргою до вищого органу податкової служби. Тобто якщо податкове повідомлення-рішення складено територіальним управлінням Державної податкової служби, скаргу потрібно подавати до Державної податкової служби України.

На подання скарги у вас є 10 робочих днів, відлік яких починається з наступного дня після отримання податкового повідомлення-рішення. Державна податкова служба зобов’язана розглянути скаргу, ухвалити обґрунтоване рішення та надіслати вам відповідь протягом 20 календарних днів (строк починається з наступного дня після отримання скарги). Якщо за цей час відповіді ви не отримали й також не отримали повідомлення про потребу продовжити строк для ухвалення рішення за вашою скаргою, то це означає, що скаргу задоволено на вашу користь.

Якщо ви раптом пропустили строк на оскарження в досудовому порядку – не хвилюйтеся. Ви маєте право поновити його протягом 6 місяців з дня завершення такого строку. Для цього разом зі скаргою подайте клопотання про поновлення пропущеного строку. Але в такому разі вам доведеться додати докази поважності причин такого пропуску.

 

Як оскаржити податкове повідомлення-рішення в суді?

Етап досудового оскарження є не обов’язковим. Ви можете оскаржити податкове повідомлення-рішення одразу до суду або ж якщо вам не вдалося оскаржити його в Державній податковій службі України.

Для того щоб оскаржити податкове повідомлення-рішення, у вас є 1095 днів після того, як ви його отримали. Позовну заяву потрібно подавати в порядку Кодексу адміністративного судочинства України до окружного адміністративного суду. Такі суди є в кожному обласному центрі України.

Чи вдасться вам виграти справу в суді, сказати однозначно не можна. Усе залежить від конкретного випадку, а тому якщо ви маєте намір оскаржувати податкове повідомлення-рішення, приходьте на консультацію до адвоката з податкового права. Але можу сказати, що шанси на успіх у таких справах є. Адже коли норма Податкового кодексу України й норма іншого нормативно-правового акта суперечать одна одній і породжують двозначне тлумачення, рішення має бути ухвалено на користь платника податків.

Розповім про успішний захист свого клієнта, який просив скасувати податкову вимогу та податкові повідомлення-рішення.

 

КЕЙС

До мене звернувся клієнт, якому ГУ ДПС у Кіровоградській області неправильно нарахувало розмір податку на нерухоме майно.

Мій клієнт є власником житлового будинку, а також трьох нежитлових будівель – сіносховища, корівника й магазину. Він є платником податку на нерухоме майно. Згідно з рішенням сільської ради, на території якої розташована його нерухомість, ставка податку для фізичних осіб на будівлі для тваринництва, будівлі для зберігання зерна та інші будівлі сільськогосподарського призначення становить 0,150%.

Податкова служба надіслала моєму клієнтові 4 податкові повідомлення-рішення (податок на житловий будинок і на кожну з трьох нежитлових будівель), однак визначила ставку податку на корівник та сіносховище 1,5% на підставі розрахунку, наданого ГУ ДПС у Кіровоградській області. І сума до сплати у податкових повідомленнях-рішеннях була завищеною. Зокрема, грошове зобов’язання за корівник становило 76 159 грн 34 коп., а за сіносховище – 30 120 грн 71 коп.

Вказану суму мій клієнт протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення не сплатив, а отже, у нього виник борг, і податкова служба надіслала йому податкову вимогу. Оскільки мій клієнт перебуває на податковому обліку в Бершадський державній податковій інспекції, то податкову вимогу йому надіслало ГУ ДПС у Вінницькій області.

Мій клієнт не погодився з розміром податку у податкових повідомленнях-рішеннях за сіносховище та корівник, і  ми просили суд скасувати податкову вимогу Головного управління ДПС у Вінницькій області на загальну суму податкового боргу 112 739 грн 85 коп. та  скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Кіровоградській області на суми 30 120 грн 71 коп. та 76 159 грн 34 коп. відповідно.

Вивчивши матеріали справи, суд задовольнив позов мого клієнта повністю, оскільки податковий орган, розраховуючи суму податку допустив порушення, а саме не врахував рішення сільської ради, у якому визначено ставку податку на будівлі для тваринництва, будівлі для зберігання зерна та інші будівлі сільськогосподарського призначення – 0,150%.

Отже, податкову вимогу ГУ ДПС у Вінницькій області стосовно мого клієнта, а також податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Кіровоградській області було скасовано.

 

Якщо вам потрібно розв’язати податковий спір, звертайтеся на консультацію. Записуйтеся за номером: + 38 096 109 76 08 або залишайте повідомлення на lawyermalyk@gmail.com.

Проконсультую, розберуся у вашій справі, допоможу захистити права та інтереси в суді.