Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Як отримати та як користуватися цифровим підписом?

Електронний цифровий підпис та звичайний підпис, який ми залишаємо цифровою ручкою на планшеті – це різні речі! ЕЦП це спеціальний набір цифрових даних, що має таку ж юридичну силу як і звичайний підпис. Він  забезпечує захист документів, унеможливлює внесення змін до електронного документа, а якщо певні втручання й були - це буде помітно при перевірці.

ЕЦП

Використання електронного цифрового підпису – це новий рівень ведення ділових відносин. Швидкість опрацювання документів чи отримання відповідних послуг збільшується в рази. В першу чергу електронний цифровий підпис є вашим ідентифікатором особистості на різноманітних онлайн-сервісах, за допомогою якого можна отримати необхідні послуги від держави, також це полегшує ведення бізнесу.

 

Пропоную розглянути детально сфери його застосування.

 

Застосування електронного цифрового підпису у правовій сфері передбачає, наприклад, можливість доступу до судової справи в підсистемі «Електронний суд» як для адвоката в якості представника так і для клієнта як безпосереднього учасника судового процесу. Задля повноцінного володіння інформацією юристам необхідно мати доступ до відповідних реєстрів з питань нерухомості, транспорту та бізнесу, аби ними скористатися в повному обсязі  необхідно пройти авторизацію.

Застосування у сфері бізнесу передбачає не лише підписання договорів. Важливу роль відіграє можливість брати участь у системі електронних торгів, подачі відповідної електронної звітності, до прикладу як податкової та бухгалтерської, також, просто ведення електронного документообігу при здійсненні господарської чи підприємницької діяльності. Крім того, подання документів в електронній формі для державної реєстрації, здійснення процедури ліцензування господарської діяльності, отримання відповідної дозвільної документації та отримання витягів з Єдиного державного реєстру, навіть з установчими документами юридичної особи.

Щодо звичайних фізичних осіб електронний цифровий підпис – це альтернатива черзі та швидке отримання відповідних послуг, довідок та інформації. До прикладу, на сайті Пенсійного фонду України можна переглянути свій страховий стаж, отримати відомості про трудову діяльність, переглянути дані щодо листів непрацездатності (лікарняних), подати заяву на призначення пенсії та/або її перерахунок, тощо. Скористатися послугами порталу «Дія», де надається значний перелік можливих електронних послуг, серед яких реєстрація права на нерухоме майно, зміна реєстрації місця проживання, оформлення допомоги при народжені дитини, реєстрація народження дитини, отримати довідку про відсутність судимості тощо.

 

Як та де можна отримати електронний цифровий підпис?

 

Приват 24Найпростіший  та швидкий спосіб –  банк. Якщо ви клієнт «ПриватБанку» необхідно скористатися сервісом «Приват24», де необхідно перейти до розділу «Послуги», обрати завантаження ключа, але попередньо перевірити свої особисті дані. За кілька хвилин буде сформований ключ до якого потрібно придумати пароль та завантажити на свій ПК або електронний носій (флеш накопичувач). Головне, в жодному разі нікому не передавати файл-ключ та пароль до нього стороннім особам, адже дії вчиненні шахраями відбуватимуться від вашого імені.

Наступний спосіб отримання електронного цифрового підпису –  відвідати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК), який знаходиться у вашому місті. У місті Вінниці Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС знаходиться по вул. Костянтина Василенка, 21. Процес оформлення передбачає письмову подачу заяви з відповідними документами. Перелік документів можна переглянути на сайті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

 

Як користуватися електронним цифровим підписом?

 

На сайті послуг, який потребує ідентифікацію висвітлюється відповідне вікно, де потрібно обрати центр сертифікації ключів, який його видав (певний АЦСК/банк) та ввести пароль до ключа. Необхідно пам’ятати, що кожен ключ має свій термін дії. Зазвичай ключі отримані через сервіси банку мають термін дії 1 рік, ключі отримані через АЦСК – до 3 років, тому при оформлені потрібно заздалегідь поцікавитись терміном дії.