Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Допомога адвоката у разі ДТП

Гарантії, що ви не потрапите у ДТП, немає. Навіть за умови що дотримуєтесь правил дорожнього руху. Якщо ж так сталось, то вам потрібно знати, як діяти в такій ситуації та в яких випадках необхідна юридична допомога.

 

Автоадвокат у Вінниці Олександр Малик.

Виїжджаю на місце ДТП. Представляю інтереси в суді.

Допомагаю отримати страхову компенсацію.

Телефонуйте:  +38 096-109-76-08.

 

Які права та обов’язки водія, що потрапив у ДТП?

 

 1. Передусім зупиніться. Залишати місце дорожньо-транспортної пригоди не можна.
 2. Увімкніть аварійку. Поставте знак аварійної зупинки.
 3. Переконайтесь, що документи на транспортний засіб, страховий поліс та посвідчення водія у вас із собою.
 4. Якщо є потерпілі, надайте їм першу допомогу, викличте швидку.
 5. Повідомте про випадок поліцію.
 6. Намагайтесь знайти свідків пригоди.
 7. Зв’яжіться з агентом страхової компанії.
 8. Доки чекаєте на прибуття поліції, зафіксуйте сліди пригоди, а також зробіть доступним проїзд інших транспортних засобів навколо місця ДТП.
 9. Не переміщуйте транспортний засіб та не приховуйте сліди ДТП.
 10. Не вживайте лікарських препаратів до проведення медичного огляду.

Незалежно від того, хто спричинив аварію – ви чи хтось інший, намагайтесь всіляко сприяти встановленню обставин, що до неї призвели.

Якщо ви винуватець пригоди, то знайте, що маєте право висловити працівникам поліції свої доводи та міркування щодо події, за потреби можете надати письмові пояснення. Дуже добре, якщо при цьому буде присутній ваш адвокат. Тому зателефонуйте йому, коротко опишіть подію та попросіть виїхати на місце пригоди.

 

Що робити, якщо водій залишив місце ДТП?

Залишення місця ДТП – це грубе порушення Правил дорожнього руху і це призводить до адміністративної відповідальності (ст. 122-4 КУпАП), а у випадку ДТП з потерпілим – до кримінальної (ст. 286 ККУ).

Проте трапляється так, що водій ненавмисно залишає місце пригоди. Це відбувається через стрес. Згодом він розуміє, що накоїв, і не знає, як виправити ситуацію.

Ви маєте усвідомити, що стан стресу не звільняє від відповідальності. І перше, що потрібно зробити у такому випадку, – звернутися по допомогу до автоюриста. Опишіть йому всі деталі та обставини автопригоди, і він розповість вам алгоритм подальших дій та сприятиме у розв’язанні ситуації.

Згідно з чинним законодавством, за залишення місця ДТП передбачено штраф у розмірі 3400 грн. Також суд може застосувати до вас таке покарання, як позбавлення права керування на строк від 1 до 2 років.

Однак ви маєте право надати суду пояснення щодо причин і мотивів такого вчинку. Суд, ухвалюючи рішення, може враховувати пом’якшуючі обставини, наприклад такі, як визнання своєї вини, добровільна згода на відшкодування збитків тощо.

 

Хочете отримати консультацію автоадвоката у Вінниці – напишіть на lawyermalyk@gmail.com

 

Чи може адвокат допомогти з оформленням європротоколу?

Згідно зі статисткою, більшість водіїв не знає, за яких умов та як правильно скласти європротокол. У такому разі адвокат стане вам у пригоді.

Відчуваєте, що не впевнені в правильності заповнення цього документа, маєте сумніви – краще зателефонуйте адвокату. Пам’ятайте, що страхова компанія може відмовити у виплаті суми збитків, якщо його складено з порушенням або в ньому виявлено недоліки.

А ось кілька порад, які допоможуть вам уникнути типових помилок:

 • оформлюйте європротокол лише за умови, що учасниками ДТП є 2 водії;
 • майте на увазі, що європротокол повинні заповнити й завірити 2 водії, однак коли факт ДТП зафіксував представник поліції, то його може заповнити лише хтось 1;
 • заповнюйте європротокол на двох аркушах одного комплекту, не розриваючи їх (оригінал та копія);
 • не виправляйте нічого та не робіть жодних поміток під час заповнення; якщо зробили помилку, використовуйте новий комплект;
 • і не вносьте до європотоколу зміни, це теж заборонено.

Не поспішайте одразу погоджуватись на європротокол. Переконайтесь, чи справді немає потерпілих, чи другий водій не перебуває під дією алкоголю або наркотиків, з’ясуйте, чи є страховий поліс, а також оцініть реальний розмір майнових збитків. Адже страхова компенсація за європротоколом становить до 50 000 грн.

 

Що робити, якщо страхова компанія відмовляє у виплаті компенсації?

Здійснення страхових виплат відбувається на підставі Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Є 4 випадки, коли страхова компанія може законно відмовити у такій виплаті:

 • якщо ви навмисно заподіяли шкоду, щоб настав страховий випадок;
 • якщо ви умисно вчинили кримінальне правопорушення, яке призвело до страхового випадку;
 • якщо ви потерпілий і не виконали передбачених законом обов’язків, а тому страховик не може встановити причини, обставини ДТП або розмір завданої шкоди;
 • якщо ви не подали заяву про страхове відшкодування протягом визначеного у законі терміну.

Порада водіям: завжди уважно читайте умови страхового договору, оскільки в ньому прописані дії та обов’язки, які ви маєте виконати у разі ДТП. Недотримання умов договору може бути також підставою для відмови у страховій виплаті.

 Часто страхові компанії трактують норми закони на свій лад і, розраховуючи на вашу необізнаність, неправомірно відмовляють у страховій виплаті, або значно зменшують її суму, або затягують з терміном.

Отже, якщо ви не потрапляєте під жоден з цих чотирьох випадків, але страхова компанія все одно відмовляє вам, домогтися компенсації допоможе адвокат.

 

Чому потрібно звернутися до адвоката?

У випадку якщо страхова компанія затягує з виплатою, він подасть письмову претензію. Також він може звернутися до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та зобов’язати її провести перевірку страхової компанії.

Якщо страхова компанія занижує суму виплат, адвокат звернеться до МТСБУ, оскільки воно є об’єднанням страховиків і може посприяти у розв’язанні такого питання.

Якщо і це не допоможе, то наступний крок – подання позову до суду.

 

Отже, якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то вже на перших етапах її оформлення зв’яжіться з адвокатом, який спеціалізується саме на таких справах. Професійний юридичний супровід допоможе уникнути зайвих клопотів, врахувати специфічні аспекти ситуації, оцінити обставини справи та сформувати потенційну стратегію захисту у суді.

 

Ви потрапили в ДТП і у вас є запитання – телефонуйте  +38 096-109-76-08.

Олександр Малик. Ваш автоадвокат. Вінниця.