Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Штрафи за статтею 126 КУпАП

Сідаючи за кермо, не забувайте посвідчення водія й документи на транспортний засіб, бо якщо вас зупинить поліція й виявиться, що їх немає, доведеться сплачувати штраф. Цьогоріч життя водіям дещо полегшили: тепер замість паперових можна показувати цифрові версії документів у застосунку «Дія», однак кількість штрафів за статтею 126 КУпАП не меншає.

 

За що можна отримати покарання за статтею 126 КУпАП?

Допомога водіюЯкщо у вас немає посвідчення водія, але ви маєте право керувати транспортним засобом, а також документів на транспортний засіб та страхового поліса, то штраф становитиме 425 грн.

Але якщо ви сіли за кермо, не маючи на те законного права, то відповідальність за це серйозніша: штраф уже 3400 грн. Такий же штраф ви можете отримати, якщо дозволите керувати своїм транспортним засобом тому, хто права керування немає.

Якщо вас позбавили права керування, але ви сіли за кермо й попалися, штраф – 20 400 грн.

Ну а якщо ви заборгували аліменти й вас тимчасово обмежили в праві керування, але зловили за кермом, то штрафу не буде, однак посвідчення водія заберуть на строк від 3 до 6 місяців.

За повторне вчинення правопорушення протягом одного року передбачено суворішу відповідальність – штраф у розмірі 40 800 грн і позбавлення права керування на строк від п’яти до семи років, причому транспортний засіб у вас можуть вилучити.

 

Чи притягнуть до відповідальності, якщо посвідчення водія є, але немає інших документів?

Відсутність навіть одного з документів, які потрібно показати інспектору поліції на його вимогу, є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 126 КУпАП. Тобто якщо ви надали посвідчення водія, але у вас немає реєстраційного документа на транспортний засіб або страхового поліса, то за це вас теж можуть оштрафувати.

Якщо ви належите до категорії осіб, які звільнені від обов’язкового страхування транспортних засобів, то маєте підтвердити це. Якщо у вас такого підтвердження немає, уникнути відповідальності не вдасться.

 

Чи застосовуються норми статті 126 КУпАП до тих, хто навчається водіння?

Ні, норми частини 1 і 2 цієї статті не застосовуються до слухачів автошкіл, однак, навчаючись, ви можете керувати транспортним засобом лише в присутності інструктора. Якщо ви ще не отримали посвідчення водія і сіли за кермо без інструктора, то ви є таким, що не маєте права керування, а отже, несете відповідальність за частиною 2 ст. 126 КУпАП і можете отримати штраф у розмірі 3400 грн.

 

АдвокатВас притягнули до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху?

Ваш адвокат у Вінниці Олександр Малик.

Проконсультую. Надам фахову юридичну допомогу. Представлю інтереси в суді. Телефонуйте: + 38 096 109 76 08.

 

 

 

У яких випадках штраф за статтею 126 КУпАП є безпідставним?

Як водій ви маєте знати свої права. Працівник поліції не може вас зупинити просто так і притягнути до відповідальності ні за що. Для цього у нього мають бути причини, які він зобов’язаний вам назвати. І лише після цього він має право вимагати у вас посвідчення водія, документи на транспортний засіб тощо.

Хоч це трапляється зрідка, але якщо інспектор поліції чітко не сформулював причину зупинки, ви маєте право не надавати йому документів. І якщо за відмову показати документи в такій ситуації стосовно вас ухвалять постанову про адміністративне правопорушення за ст.126 КУпАП, то ви можете її оскаржувати.

Вичерпний перелік підстав для зупинки транспортного засобу є у статті 35 Закону України «Про національну поліцію». Це, зокрема, порушення правил дорожнього руху, видимі ознаки, що свідчать про несправність транспортного засобу, інформація про причетність водія чи будь-кого з пасажирів до ДТП, іншого кримінального чи адміністративного правопорушення, потреба залучити водія як свідка або для допомоги постраждалим тощо.

Якщо працівник поліції порушив вимоги Закону України «Про національну поліцію» і, сподіваючись на вашу необізнаність, назвав причину зупинки, якої немає в переліку, то ви також не зобов’язані надавати йому документи. І якщо ви за це отримали штраф згідно зі статтею 126 КУпАП, то його варто оскаржувати.

Трапляються такі випадки, коли інспектори поліції заздалегідь знають про відсутність у водія страхового поліса й зупиняють транспортний засіб, називаючи причиною зупинки порушення правил дорожнього руху, і вже під час спілкування з водієм виявляється, що автоцивілки немає. Водночас факт порушення правил дорожнього руху не фіксують, а натомість складають лише постанову про притягнення до відповідальності за ст. 126 КУпАП. У такому разі зупинка є безпідставною, і таку постанову є шанси оскаржити.

Тому рекомендую ознайомитися з переліком підстав для зупинки транспортного засобу для того, щоб ви розуміли, коли вас притягують до відповідальності законно, а коли – ні.

Якщо інспектор поліції вимагає у вас посвідчення водія чи документи на транспортний засіб лише в паперовому вигляді, це теж незаконно. Ви можете показати або паперові, або електронні документи в застосунку «Дія», а страховий поліс – на будь-якому цифровому носії. А отже, притягнути вас до адміністративної відповідальності за ст. 126 КУпАП лише за те, що у вас немає із собою паперових документів, неможливо. І якщо з вами таке трапилося, то постанову працівника поліції про притягнення до відповідальності потрібно оскаржувати.

 

Адвокат у справах про адміністративні правопорушення. Бажаєте дізнатися, чи є шанси скасувати штраф за ст. 126 КУпАП саме у вашому випадку? Телефонуйте + 38 096 109 76 08 або пишіть на електронну адресу: на lawyermalyk@gmail.com

 

Звісно, неможливо назвати всі випадки, у яких є сенс оскаржувати такий штраф. Ви маєте розуміти, що до відповідальності за частиною 1 статті 126 КУпАП зазвичай притягають одночасно з іншим правопорушенням. Якщо працівник поліції, зупинивши вас, наприклад, за порушення правил дорожнього руху, назвав вам причину зупинки, то незалежно від того, погоджуєтеся ви з цим чи ні, все одно покажіть документи. Не відмовляйтеся, інакше це буде прямий умисел, і вам загрожуватиме штраф.

З будь-яких питань щодо притягнення до адміністративної відповідальності звертайтесь до адвоката. Детально опишіть йому ситуацію, що призвела до накладення штрафу, і він роз’яснить ваші наступні дії. За потреби адвокат допоможе підготувати позов до суду й захистить ваші законні права та інтереси.

Автоадвокат. Вінниця. Адміністративні правопорушення. Захист водіїв.

Записатися на консультацію: + 38 096 109 76 08