Зателефонувати

Залишіть контактні дані,

зателефоную та надам консультацію

*консультація платна

Адвокатський запит

Що таке адвокатський запит?

Дуже часто під час підготовки до судового захисту або з метою досудового врегулювання спору необхідно отримати від органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, поліції, СБУ, банків, військових комісаріатів, інших установ та організацій певну інформацію, яка дозволить на підставі належних, допустимих та достовірних доказів сформувати правову позицію задля належного захисту порушеного або оспорюваного права клієнта, в тому числі під час підготовки документів автоадвокатом у справах по ДТП або сімейним адвокатом при участі у справах про поділ майна або адвокатом з нерухомості.

У зазначених вище випадках може допомогти звернення клієнта до адвоката з метою підготовки адвокатського запиту, суть якого регламентується ст. 24 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Перевагою звернення саме з адвокатським запитом з метою отримання інформації, а не з заявою є те, що відповідь на адвокатський запит виконавець повинен надати протягом 5 днів з моменту його отримання.

Скористатися адвокатським запитом можна не лише з метою отримання доказів по справі, але і для інших необхідних дій.

 

Що потрібно для підготовки адвокатського запиту?

Для підготовки адвокатського запиту потрібно звернутися до адвоката у м. Вінниці Малика Олександра Володимировича за юридичною консультацією, оскільки для підготовки адвокатського запиту слід детально проаналізувати ситуацію, що склалася, аби максимально змістовно сформулювати суть адвокатського запиту.

На консультації слід розповісти адвокату все в подробицях, аби не пропустити важливих деталей, що можуть вплинути на професійне надання юридичної допомоги.

Після проведення консультації  з метою представлення Ваших інтересів у певному органі чи установі слід укласти з адвокатом договір про надання професійної правничої (правової) допомоги.

Адвокатський запит надсилається адвокатом рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, а також додатково відправляється на офіційну електронну адресу отримувача.

До адвокатського запиту додається копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та ордер на надання професійної правничої допомоги.

 

Про вартість адвокатського запиту.

В залежності від суті адвокатського запиту, необхідного часу на його підготовку ціна адвокатського запиту може змінюватися. Разом з тим, слід розуміти, що в залежності від якості підготовки адвокатського запиту залежить отримання необхідних доказів або інформації, що в подальшому слугуватиме для формування правової позиції в суді, написанні позовної заяви, вчасності подання доказів до суду.

 

Обмеження щодо отримання інформації на адвокатський запит.

В адвокатському запиті не повинно ставитися питання про роз'яснення або коментування законодавчих норм, а також не може вимагатися надання інформації з обмеженим доступом.